obraz - 1UO_mini175.jpg
Siedziba

Wykłady i zajęcia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna odbywają się w gmachu Collegium Civitas im. Bolesława Wierzbiańskiego. Oddany do użytku w lutym 2007 r. nowoczesny budynek zlokalizowany jest w samym sercu campusu uniwersyteckiego, w sąsiedztwie akademików i boiska sportowego.

Collegium Civitas oferuje swoim studentom niepowtarzalne warunki kształcenia. W części gmachu działa bezprzewodowy Internet, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie zajęć interaktywnych. Studenci zaopatrzeni w przenośne komputery, mogą ich używać w dowolnym miejscu i czasie. Na te osoby, które nie mają własnych laptopów, czeka 20 komputerów w pracowni komputerowej i 11 w bibliotece. Najważniejszą dla przyszłych dziennikarzy salą jest pracownia edytorska, gdzie znajduje się 8 komputerów wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie. Adepci dziennikarstwa nauczą się tam m.in. składania gazet, obrabiania zdjęć, edycji tekstów, montażu materiałów radiowych i telewizyjnych. Do dyspozycji studentów przygotowaliśmy profesjonalny, cyfrowy sprzęt reporterski: kamery, aparaty i magnetofony do nagrań radiowych.

W całym budynku znajduje się 20 sal dydaktycznych i 6 seminaryjnych. Największa z sal – audytoryjna – może pomieścić 120 osób. Wyposażona jest w urządzenia audiowizualne, stale wykorzystywane przez członków Klubu Filmowego oraz przez pracowników dydaktycznych do prowadzenia atrakcyjnych wykładów i ćwiczeń. 


Instytut Politologii
ul. Katowicka 89, 45-061 Opole,
tel. (077) 452-74-60, fax (077) 452-74-69
e-mail: politologia@uni.opole.pl

dol