obraz - 1UO_mini175.jpg
Media studenckieStudenci Instytutu Politologii UO działają w telewizji, radiu, gazecie.

100 - Studencka Telewizja Uniwersytetu Opolskiego

www.100.uni.opole.pl

Studencka Telewizja Uniwersytetu Opolskiego, w skrócie 100 (seta), działa od stycznia 2011 r. w Collegium Civitas UO. Pomieszczenia telewizyjne składają się z realizatorki, montażowni, studia nagrań, kabiny lektora i newsroomu. Nowoczesny sprzęt pozwala m.in. na relacje na żywo przez internet. W telewizji powstają programy informacyjne i publicystyczne, a także relacje z wydarzeń naukowych i kulturalnych. Wyposażenie studia TV zostało zakupione w ramach ogólnopolskiego projektu Platformy Obsługi Nauki Platon, którego celem jest tworzenie naukowej interaktywnej telewizji HD. Telewizja ma za zadanie informować o tym, co dzieje się na Uniwersytecie Opolskim, promować naukę i pozwalać rozwijać studentom warsztat dziennikarski. Pomagać im zgłębiać pasje i nabywać doświadczenie, które wraz ze zdobywaną wiedzą da im m.in. dodatkowe umiejętności potrzebne przed wejściem na rynek pracy. 100 działa w Opolu, prężnym mieście akademickim, stolicy polskiej piosenki. Realizując materiały, studenci nie zamykają się tylko w przestrzeni Uniwersytetu Opolskiego - działają w całym mieście, którego jednym z najważniejszych elementów jest właśnie UO.

Studenckie Studio Radiowe "Radio-Sygnały"

www.radiosygnaly.pl

Nowoczesne studenckie radio internetowe z długimi tradycjami. Powstało 24 kwietnia 1957 roku i przez długie lata działało w akademikach, jako radiowęzeł. Po 5-letniej przerwie trwającej od 2000 r. studenci wznowili działalność nadając do dzisiaj w Internecie.
Nasi studenci prowadzą radio w oparciu o bloki programowe, dopasowane do oczekiwań słuchaczy.Przyświeca im hasło: „Radio Sygnały: Ludzie – Muzyka – Kultura – Kliamat”.
Poza różnorodną, często niszową muzyką, radio zapewnia codzienne wiadomości z życia uczelni i Opola. Radiowcy prezentują też reportaże, wywiady, ciekawostki.

„Gazeta Studencka”

www.gs.uni.opole.pl

Magazyn redagowany przez Studenckie Koło Naukowe "Studencka", działające przy Instytucie Politologii UO. Łamy pisma dają możliwość doskonalenia warsztatu dziennikarskiego i rozwijania zainteresowań. Autorzy opisują na nich wydarzenia z życia uczelni i Opola. Gazeta jest zaangażowana w rozwój kultury studenckiej. „Studencka” prezentuje ciekawe inicjatywy.Instytut Politologii
ul. Katowicka 89, 45-061 Opole,
tel. (077) 452-74-60, fax (077) 452-74-69
e-mail: politologia@uni.opole.pl

dol